-
Urata
Alo, 112?
– Care este urgenta dv.?
– Doua fete se bat pentru mine.
– Si care este problema?
– Aia urata e pe cale sa invinga… -
Tiganul isi face abonament la Connex si ii lipseste buletinul
Tiganul isi face abonament la Connex si ii lipseste buletinul. Dealerul ii spune sa mearga acasa si sa isi trimita singur buletinul la nr de fax al Mobifon. La un moment dat incep sa vina faxuri unul dupa altul, toate cu buletinul tiganului. Astia disperati il conecteaza pe tigan si il suna:
– Domnule! Am primit buletinul sunteti conectat.
– Cum l-ati primit dom’le, ca e tot la mine!? -
Doua fete se bat pentru mine
– Alo, 112?
– Care este urgenta dv.?
– Doua fete se bat pentru mine.
– Si care este problema?
– Aia urata e pe cale sa invinga? -
Sondaj de opinie asupra unor produse
-Alo? Facem un sondaj de opinie asupra unor produse ale firmei noastre.
Ne puteti acorda cateva minute?
La celalalt capat, o voce de copil:
-Saru’mana.
-Aaa…mi-l dai te rog pe tati la telefon?
-Tati nu-i acasa.
-Atunci..pe mami.
-Nici mami nu-i acasa.
-Deci tu, esti singur acasa.
-Nu, sunt cu sora mea.
-Si, mi-o dai pe sora ta la telefon?
-Da.
Dupa cateva minute…
-Alo?
-Tot tu esti? Credeam c-ai plecat dupa sora ta.
-Am fost. Da nu pot s-o iau din patut… -
Nu pot sa intru pe internet
Blonda:
-Nu pot sa intru pe internet.
Suport tehnic:
-Ati folosit parola corecta?
Blonda:
-Da, sigur. Am vazut-o la colega mea…
Suport tehnic:
– Puteti sa-mi spuneti ce parola era?
Blonda:
-Cinci stelute. -
Un client suna la *222
Un client suna la *222:
– D-le am auzit ca de eclipsa se intuneca. D-vs ce tarife practicati, de zi sau de noapte? -
Buna ziua. Tocmai am instalat Windows 98
Suna un client la hotline:
Client:
– „Buna ziua. Tocmai am instalat Windows 98…”
Hotline:
– „…Si?”
Client:
– „Pai am o problema…”
Hotline:
– „Bine, bine, asta tocmai ati spus-o…” -
Ce tip de telefon aveti?
Ce tip de telefon aveti?
– Motorola.
– Ce model de Motorola?
– D-ala cu vibrator -
Mi-a spus robotul ca dupa semnal sa inregistrez mesajul…Ce sa fac?
– Mi-a spus robotul ca dupa semnal sa inregistrez mesajul…Ce sa fac?..Il tastez?
– Nu, trebuie decat sa lasati un mesaj cu vocea dvs..!!
– Si cum? Nu-l tastez??? -
Don`soara, am calcat cu masina pe telefon
– Don`soara, am calcat cu masina pe telefon..si acum s-a blocat!
-
Cum se face reincarcarea?
– Cum se face reincarcarea?
– Aveti deja o cartela valoria de reincarcare?
– Nu pot sa imi dau seama…. -
babuta suna la serviciul – situatii exceptionale
O babuta suna la serviciul – situatii exceptionale:
– Alo! In apartamentul meu miroase a gaz…
– Dar ati pornit plita de gaz?
– De dimineata e pornita.
– Dar chibritul ati aprins?
– Nu, acusi il aprind… -
Daca nu sunteti titularul, cine sunteti?
Daca nu sunteti titularul, cine sunteti?
Prietenul titularului!
Si cum va numiti?
De ce nu il intrebati pe el? -
Buna ziua, cu cine am onoarea?
Buna ziua, cu cine am onoarea?
Onoalea? Eu chinez, nu stiu? -
As vrea sa vorbesc
Fiti amabil, cu domnul Mihai X, as vrea sa vorbesc.
Pentru dumneavoastra, domnisoara, sunt Misu. -
Puteti transmite mesajul va rog?
Puteti transmite mesajul va rog?
Dac-ati stii dumneavoastra cate pot eu…. -
Doream sa stau de vorba cu domnul X
Doream sa stau de vorba cu domnul X.
Nu-l cunosc.
Dumneavoastra cum va numiti?
Nu stiu. -
Buna ziua! Va sun de la CONNEX
Buna ziua! Va sun de la CONNEX.
… Daaaa!
Ma scuzati ca v-am trezit din somn?
Nici o problema, oricum trebuia. Si asa am fost atat de beat aseara, ca nu stiu unde mi-am parcat masina, unde mi-am lasat nevasta si daca mai am portofelul.
Ce mai conteaza acum si vestea de la CONNEX?! -
Ce tip de aparat utilizati?
Ce tip de aparat utilizati?
Un abonament fara SIM, in sensul ca functioneaza pe Cartela CONNEX GO! -
Ce ocupatie aveti in acest moment?
Ce ocupatie aveti in acest moment?
Sunt in luna de miere la Brasov. -
Am sunat la 444
Am sunat la 444 si colega dumneavoastra automatizata mi-a spus la revedere!
-
Anularea redirectionarilor
Deci, pentru anularea redirectionarilor, trebuie sa mergeti in meniul Configurare apeluri?
Tacere.
Ati inteles? Da, deci ma duc inapoi de unde l-am luat, acolo in tineretului.
Buna seara, vreau sa dau si eu un telefon pe ascuns!
Ce tip de telefon folositi?
Nu stiu, ca e intuneric in casa. -
As dori sa reziliez si eu contractul
As dori sa reziliez si eu contractul.
Si care ar fi motivul rezilierii?
Ieri mi-am pus telefonul la incarcat si dupa o ora a explodat! -
Meniul telefonului
Meniul telefonului cum este?
In limba romana sau in engleza?
In dreapta. -
Aveti factura detaliata?
Aveti factura detaliata?
Cred ca da, ca mi-o aduce postasul acasa. -
Ericsson 1018
Am si eu un Ericsson 1018 si am intrat in meniul 7-7.
Da, si?
Pai, de ce am intrat acolo? -
Mai vreau si eu PUK-ul odata!
Mai vreau si eu PUK-ul odata!
Ce s-a intamplat?
L-am scris pe nisip, dar a trecut un drac de copil si l-a sters.
Pai si acum se poate intampla.
Nu, ca acum am intarit cu apa si am batatorit locul cu lopatica lu’fiica-mea. -
Eu am inteles ce ati spus dumneavoastra, dar creditu’ meu ce face?
Eu am inteles ce ati spus dumneavoastra, dar creditu’ meu ce face?
Se darama de tot? -
Spuneti ca sunteti sotul? Si de ce va cheama altfel?
Spuneti ca sunteti sotul? Si de ce va cheama altfel?
Pai, ea nu a divortat de primul si traim si noi asa. -
Cand platiti cel mai urgent?
Cand platiti cel mai urgent?
Pai, nu stiu, ca deja mi-au taiat curentul si cablul acasa! taiati-ma si dumneavostra, ca oricum mi-ar sta rau sa vorbesc pe intuneric!