Cugetari

Cand nu ai chef de scoala

In ziua de luni cel mai bine e sa mergi la scoala marti
Iar marti iti vine o idee:
– De ce sa merg azi? miercuri am mai mult timp
Miercuri:
– A ramas cam putin, merg joi
Joi pana ma schinchisesc sa ma imbrac imi dau seama ca am pierdut autobuzul, ma pun la somn
Vineri:
– Si asa maine e sambata, de ce sa merg la scoala?
Sambata:
– Ce bine e sa dormi pana la 10. Si asa am obosit toata saptamana la scoala.
Duminica:
– Ohh. Maine iar e luni, iara o iau de la cap.

Trimite mai departe: