-
In urma cu cativa ani m-am casatorit din dragoste cu o vaduva care avea o fata de 18 ani
In urma cu cativa ani m-am casatorit din dragoste cu o vaduva care avea o fata de 18 ani. Tatal meu, dupa casatorie, m-a vizitat de mai multe ori, ca pana la urmasa sa se indragosteasca de fiica vitrega, si sa o cere in casatorie fara a-mi cere consimtamantul.
Deci fiica mea vitrega mi-a devenit mama vitrega, iar tatal meu, ginerele meu.
Sotia tatalui meu, adica fiica mea vitrega, care in acelasi timp este mama mea vitrega, a nascut un baiat, care este nepotul meu, fiindca eu sunt sotul mamei fiicei mele vitrege, dar acest baiat este si… fratele meu.
In acelas timp, sotia mea a devenit bunica, deoarece este mama sotiei tatalui meu, iar eu sunt nepotul sotiei mele. Nu mult mai tarziu, sotia mea a nascut un baiat, care a devenit cumnat cu tatal meu, fiind fratele vitreg cu sotia tatalui meu si in aceasta calitate, este si unchiul meu. Copilul meu este fratele mamei mele vitrege, iar prin mama mea vitrega, sotia mea a devenit bunica si eu am devenit bunicul meu propriu. -
Mama de ce miresele sunt imbracate in alb?
– Mama de ce miresele sunt imbracate in alb?
– Pentru ca e cea mai fericita zi din viata lor.
– Atunci de ce mirii sunt imbracati in negru?
– … -
Un copil merge la gradina gradina zoo cu maica-sa
Un copil merge la gradina gradina zoo cu maica-sa. El vede un paun si exclama:
– Mami, gaina aia a inflorit!!! -
Ieri a venit o tanti blonda
Gigel ii spune mamei :
– Mama, ieri dupa ce-ai plecat de-acasa, a venit o tanti blonda si frumoasa si s-a dus cu tata in camera si….
– Mama-sa il intrerupe:
– Stii ce!? sa repeti asta ca uite tocmai vine taica-tu acasa! Intra in casa tatal, mama ii face semn copilului, iar acesta reia :
– Si cum iti spuneam, mama, ieri cand tu n-ai fost acasa, a venit o tanti blonda si s-a dus cu tata in camera si….
– SI? Siiii!? Exclama mama nerabdatoare.
– Si tata a tavalit-o-n pat, exact asa cum te tavaleste pe tine, de obicei, postasul…. -
Pe patul de moarte, Popescu e inconjurat de toata familia
Pe patul de moarte, Popescu e inconjurat de toata familia si, cu glas sleit, spune:
– Ehei, cand aveam eu vreo 20 de ani, ce ma mai distram Curve, betii, scandaluri
Si-mi zicea tata: ba baiatule, potoleste-te, ia-ti un serviciu, fa-ti si tu o familie, sa aiba si tie cine-ti da unpahar de apa pe patul de moarte.
Dar nu m-am potolit.
Si pe la 30 de ani, ce ma mai distram Curve si mai multe, betii si mai mari
Si-mi ziceau prietenii:
– Ba Popescule, potoleste-te, fa-ti si tu o familie, sa aiba si tie cine-ti da un pahar de apa pe patul de moarte.
Si mi-au tot zis asa, pana am inceput sa-i ascult.
– Mi-am luat nevasta.
Nevasta trebuia tinuta cu bani, a trebuit sa muncesc mai mult.
Au aparut copiii, a trebuit sa muncesc si mai mult, sa-i duc la scoala, sa le dau tot ce le trebuie.
N-am mai stiut ce-i aia o betie, n-am mai stiut ce-i aia o curva.
Pe urma au venit nepotii.
Am tras si pentru ei cat am putut, ca deh, sa aiba cine-mi da un pahar de apa pe patul de moarte
– Si uite ca acusica mor si
– Si, si?, intreaba rudele stranse buluc la capul muribundului.
– Si-n pula mea, NU MI-E SETE !! -
Pot merge la piscina?
Un copil catre mama lui:
– Mama, mama!!! azi pot merge la piscina ca pune trambulina mijlocie???
Mama:
– Sigur ca da!!
In aceasi zi ajunge acasa cu un brat rupt.
A doua zi:
– Mama, mama!!!azi pot merge la piscina ca pune trambulina mare???
Mama:
– Sigur ca da, dar sa te comporti bine.
Ajunge acasa cu celalat brat rupt!!!
A 3 zi:
– Mama, mama!!!pot merge la piscina ca azi vor sa puna apa!!! -
Mamico, invatatoarea noastra nu are habar de nimic
– Mamico, invatatoarea noastra nu are habar de nimic.
– Ce vorba e asta, nu are habar de nimic? De unde ai scos-o?
– Pai am desenat azi pe tabla un caine si ea m-a intrebat ce e aia? -
Te-ai distrat bine in vacanta?
Tatal:
Te-ai distrat bine in vacanta?
Alinuta:
Da! Am fost cu mama si prietenul ei la mare.
Tatal:
Si ce-ai facut? Te impacai bine cu el?
Alinuta:
Da! Ma ducea in fiecare dimineata cu barca la vreo 5Km de mal si eu inotam pana pe plaja!
Tatal:
Si nu era greu?
Alinuta:
Nu, mai greu era sa ies din sac! -
Intr-o zi vine Bula de la scoala bucuros
Intr-o zi vine Bula de la scoala bucuros. Ii spune lu maica-sa:
– Mama, am capatat nota 10.
– Bravo puiul mamei. La ce?
– Pai 2 la matematica, 4 la dictare, 1 la gramatica si 3 la istorie! -
Taticule, colegul meu de banca spus ca l-a cunoscut pe stra-stra-stra-bunicul lui
– Taticule, colegul meu de banca spus ca l-a cunoscut pe stra-stra-stra-bunicul lui.
– Sa-i spui ca e un mare mincinos!
– Nu, e un mare balbait. -
Fiul nostru fura bani din casa
Mama:
– Fiul nostru fura bani din casa. Nici nu stiu unde sa-i mai ascund
Tata:
– In cartea de matematica!!Nu o deschide niciodata -
Tata, pot sa ma uit la televizor?
– Tata, pot sa ma uit la televizor?
– Uita-te linistit… Numai sa nu-i dai drumul! -
Taticule, tie ti s-a indeplinit vreo dorinta din copilarie?
Taticule, tie ti s-a indeplinit vreo dorinta din copilarie?
– Sigur ca da! Toata lumea ma tragea de par si visam sa fiu chel… -
Tata, un coleg mi-a spus ca seman cu tine
– Tata, un coleg mi-a spus ca seman cu tine.
– Si tu ce i-ai spus?
– Nimic, ca este mai solid ca mine. -
Bula isi surprinde parintii in pat
Bula isi surprinde parintii in pat.
Tatal sau incearca sa-i explice:
– „Stii fiule eu o umflam pe mama ta pentru ca atunci cand mergem la plaja sa nu se inece”
– Nu-i nimic tata ca si asa in fiecare joi vine vecinul si o desumfla la loc. -
Domnule profesor,va informez ca fiul meu e bolnav
– Alo!Domnule profesor,va informez ca fiul meu e bolnav si nu poate veni azi la scoala,se auzi o voce de copil in receptor.
-Bine. Dar cu cine vorbesc? intreaba profesorul
– Tatal meu, la telefon… -
Ce este acela un homosexual?
Taticule, zice Bulisor, ce este acela un homosexual?
– Taci din gura si nu mai intreba prostii… Mai bine ajuta-ma sa ma inchei la sutien. -
Tatal il duce pe copil la farmacie
Tatal il duce pe copil la farmacie si acesta se opreste in fata raftului cu prezervative.
Copilul isi intreaba tatal:
– Tata ce este ala?
– Ala este pachetul de doua.
E pentru liceu: vinerea si sambata.
– Da ala de acolo?
– Ala e pachetul de patru.
E pentru colegiu: martea, joia, vinerea si sambata.
– Da ala?
– Ala e pachetul de 12.
E pentru cand te insori: ianuarie, februarie, martie… -
Ion se intoarce de la scoala
Ion se intoarce de la scoala si ii spune mamei:
– Mama, mama, azi domnul profesor a pus o intrebare, iar eu am fost singurul care a raspuns!
– Bravo! Si care a fost intrebarea?
– Cine nu si-a facut tema la mate? -
Bula face o gluma de 1 aprilie
Bula face o gluma de 1 aprilie:
– Mama, vezi ca tata s-a spinzurat in garaj!
Fuge ma-sa in garaj, nimic…
Apare si Bula:
– Ha, ha, ha! Pacaleala de 1 aprilie: s-a spinzurat in pod! -
Inainte de Craciun
Intr-o seara la masa, inainte de Craciun, o fetita de 10 ani foarte suparata si cu fata plina de lacrimi le zice parintilor ca nu mai este fecioara.La cele auzite tatal foarte furios se adresa mamei:
-E numai vina ta,nu faci nimic toata ziua,te imbraci indecent si te uiti numai la telenovele si uite ce educatie a luat de la tine!…la care mama i-a raspuns:
-Ba e vina ta,ca tu bei ca un porc si vii beat acasa si vorbesti numai prostii.
-Ba nu,e vina lui fieta aia mai mare care toata ziua sta sa o ingramadeasca prin toate colturile toti golanii!
Bunica fetitei,mai calma o intreba pe fetita ce si cum s-a intimplat.
-Pai,d-na invatatoare,a ales pe alta fetita in rolul Fecioarei la serbarea de Craciun de la scoala. -
Gigel hai in casa ca ploua!
Mama:Gigel hai in casa ca ploua!
Gigel:Pai ce mama afara nu ploua? -
Azi toti copii au ras de unul care a cazut intr-o balta!!
Mama, mama…
Azi toti copii au ras de unul care a cazut intr-o balta!!
Poi si nu ai ras si tu?…
Ba da!
Aha bun…si cine era copilul?…
Eu… -
Mama, de unde mi-a venit mie inteligenta?
Fiul isi intreaba mama:
– Mama, de unde mi-a venit mie inteligenta?
– Probabil de la taica-tu, ca eu inca o mai am pe a mea! -
Vreau sa te invat cum sa te protejezi
– Draga mea, esti deja mare…Vreau sa te invat cum sa te protejezi.
– Mai bine invata-ma cum sa simulez orgasmul. -
Bunico, ce este un amant?
Fetita catre bunica:
– Bunico, ce este un amant?
Cand aude, bunica incepe si striga disperata Vai! si fuge repede si deschide dulapul, iar de acolo cade un schelet. -
Micutul John intra în dormitorul tatalui sau
Micutul John intra în dormitorul tatalui sau, exact când acesta se pregatea sa-si puna un prezervativ.
Surprins, tatal încearca sa-si ascunda erectia aplecându-se si facându-se ca se uita dupa ceva sub pat.
– Ce faci, taticule? întreaba John.
– Eeeee? Am vazut un sobolan sub pat zise tatal
– Si vrei sa-l f..i? intreba micutul John -
Un tata care are trei fete de maritat
Un tata care are trei fete de maritat, ridica receptorul:
– Alo, tu esti broscuto?
– Nu, raspunde tatal…aici proprietarul iazului… -
Tata, ce ai face daca ai avea un poker de asi in mana?
Tata, ce ai face daca ai avea un poker de asi in mana?
– Mi-as juca casa!
Ok, atunci coboara…ca am pierdut-o! -
Am devenit alcoolic
– Mama, e adevarat ca dupa clasa a cincea voi fi dezamagit, voi deveni alcoolic si voi avea o viata fara nici un scop?
– Iar ai vorbit cu taica-tau?