• Stiati ca?

    Studii cu femei dezbracate

    Potrivit unor cercetari recente, femeile spun ca se simt mai comfortabil daca se dezbraca in fata unui barbat, decat daca ar face-o in fata unei femei.
    Aceasta din cauza ca femeile sunt foarte critice, in timp ce barbatii sunt doar recunoscatori.

  • Stiati ca?

    Ce este important pentru o femeie?

    Ce este important pentru o femeie.
    Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care din cand in cand sa faca curat, sa gateasca si sa repare ce se mai strica prin casa.
    Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat caruia sa-i destainuie aspiratiile ei si care sa o asculte si sa o inteleaga.
    Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care sa o admire si care sa faca dragoste cu ea din placere.
    Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care sa o scoata in lume si sa o trateze ca pe o printesa tot timpul, nu doar la ocaziile speciale.
    Este foarte important ca cei patru barbati sa nu se cunoasca intre ei.

  • Stiati ca?

    Chestii enervante la femei

    CE VA ENERVEAZA LA FEMEI !
    Biletele lasate pe frigider in care-ti spun ca trebuie sa iei oua si sa platesti telefonul, care se termina cu te iubesc.
    Ziua de curatenie de sambata, care te face sa regreti ca nu mergi la serviciu si in week-end.
    Colacul de la WC, pe care-l lasa coborat.
    Colacul de la WC, pe care-l gasesti ridicat cand vii din delegatie.
    Comediile romantice cu Ben Stiller si Adam Sandler, care ruleaza in oras exact cand joaca Real cu Barca.
    Ma mai iubesti?.
    Vecinele singure, care cand au nevoie de sex isi cheama amantii, iar cand au nevoie sa-si repare ceva prin casa te cheama pe tine.
    Calculele cu banii pe care-i arunci pe tigari, desi tu nu-ti cumperi farduri, creme de fata, creme de corp, uleiuri aromate, spuma de baie, lotiuni demachiante, rujuri si cinci posete la fel.
    Saptamana filmului finlandez, care e in aceeasi grupa de calificare cu saptamana filmului romanesc si saptamana filmului olandez.
    Lumanarile aromate si betisoarele parfumate, care reclama prezervative cu arome.
    Ma mut la mama, pentru ca nu se-ntampla niciodata.
    Cizmele de cinci milioane, pe care si le-ar fi putut cumpara daca nu fumai si nu ieseai la bere cu baietii.
    Mersul cu regularitate la teatru, dublat de lecturi doar din Unica si Cosmo.
    Masura propriilor tale camasi, pe care o stie doar nevasta-ta.
    Hainele pe care ti le cumperi singur, care denota o lipsa de gust strigatoare la cer.
    Intrebarea cat e scorul?, la care trebuie raspuns prudent, indicand un scor strans, din care sa reiasa limpede ca meciul nu e jucat si, deci, nu se poate schimba canalul.
    Sucurile naturale si apa plata, din motive mai mult decat evidente.
    Cartile lui Coelho.

  • Stiati ca?

    Legea inertiei

    Legea inertiei pisicilor – O pisica in repaus tinde sa ramana in repaus daca nu se actioneaza asupra ei cu o anumita forta – Cum ar fi deschiderea unei cutii cu mancare sau sunetul unui soricel.

  • Stiati ca?

    Ce te invata mama?

    Motive pentru care ii suntem datori mamei1. Mama m-a invatat SA APRECIEZ O TREABA BINE FACUTA: Daca vreti sa va omorati intre voi, mergeti afara. De-abia am terminat de facut curat
    2. Mama m-a invatat ce e RELIGIA: Roaga-te sa iasa pata aia din covor
    3. Mama m-a invatat ce e LOGICA: Pentru ca asa am zis eu, de-aia!
    4. Mama m-a invatat MAI MULTA LOGICA: Daca cazi de pe leagan si-ti rupi gatul, nu te mai iau cu mine in oras
    5. Mama m-a invatat ce e IRONIA: Plangi in continuare, si o sa-ti dau eu motive pentru care sa plangi
    6. Mama m-a invatat ce e CONTORSIONISMUL: Uita-te la murdaria de pe ceafa ta
    7. Mama m-a invatat ce e VREMEA: Camera ta arata de parca a trecut o tornada prin ea
    8. Mama m-a invatat ce e IPOCRIZIA: Daca ti-am zis o data, ti-am zis de un milion de ori: Nu exagera!
    9. Mama m-a invatat despre CICLICITATEA VIETII: Eu te-am facut, eu te omor!
    10. Mama m-a invatat despre SCHIMBAREA COMPORTAMENTULUI: Nu te mai comporta ca taica-tau
    11. Mama m-a invatat ce e INVIDIA: In lume sunt milioane de copii mai putin norocosi care nu au parintii la fel de minunati cum ai tu
    12. Mama m-a invatat ce e ASTEPTAREA: Asteapta numai pana ajungem acasa
    13. Mama m-a invatat ce inseamna A PRIMI: O sa ti-o primesti cand ajungem acasa
    14. Mama m-a invatat ce e UMORUL: Cand o sa-ti tai degetele de la picioare jucandu-te cu masina de tuns iarba, sa nu alergi plangand la mine
    15. Mama m-a invatat CUM SA DEVIN UN ADULT: Daca nu mananci legume, nu o sa mai cresti niciodata
    16. Mama m-a invatat ce e GENETICA: Esti exact ca taica-tau
    17. Mama m-a invatat despre ARBORELE MEU GENEALOGIC: Inchide usa dupa tine. Ti de pare ca te-ai nascut intr-un cort?
    18. Mama m-a invatat ce e INTELEPCIUNEA: Cand o sa fii de varsta mea, o sa intelegi
    19. Mama m-a invatat ce e JUSTITIA: Intr-o buna zi, o sa ai si tu copii. Si sper ca o sa fie exact ca si tine

  • Stiati ca?

    Principiul managementului

    Principiile managementului: 1. Ca sa pui managementul in actiune, este necesar sa creezi iluzia unei crize, in speranta ca astfel se va actiona spre binele tau.
    2. Managementul va selecta actiuni sau evenimente pe care le va preschimba in adevarate crize si apoi va reactiona excesiv.
    3. Managementul este incapabil de a recunoaste o criza adevarata.

  • Stiati ca?

    Virusul munca

    A aparut un nou virus avand denumirea: Munca. Daca primesti vreo munca de la vreun coleg sau de la seful tau, sub nici o forma nu te atinge de el! Acest virus poate distruge complet viata ta personala.
    Daca vei considera ca ai fost infectat, ia-ti urgent haina si 2 prieteni, duceti-va la primul bar si incercati sa va devirusati.
    Comandati 3 pahare de ceva, repetati de 4 ori, dupa care veti constata ca munca s-a sters complet din capul vostru.
    Trimite urgent acest e-mail cel putin la 5 prieteni.
    Daca observi ca nu ai 5 prieteni, atunci ai fost infectat cu virusul munca si acesta iti guverneaza deja viata.
    Motto: Oricat de mica ne e leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei.