-
Baba cu ochiul de sticla
Bula era intr-un autobuz si statea langa o baba cu un ochi de sticla.
La un moment dat, baba isi arunca ochiul de sticla in sus.
– Ce faci, babo?
– Vreau sa vad daca mai sunt locuri in fata. -
Bula proaspat casatorit
Proaspat casatorit, Bula este recrutat si repartizat la vanatorii de munte.
Dupa sase luni de instructie fara nicio permisie, in plina iarna, unitatea porneste intr-o aplicatie pe munte, chiar pe langa comuna unde Bula isi lasase nevasta.
Omenos, comandantul ii acorda acestuia o permisie de o noapte.
Fericit, Bula isi pune schiurile si realmente zboara spre mult dorita-i sotie.
A doua zi, seara, in dormitor, Bula organizeaza un concurs-ghicitoare:
– Cine-mi spune care sunt primele trei lucruri pe care le-am facut cand am ajuns acasa?
– in primul rand, ti-ai salutat familia, opineaza cineva.
– Gresit! in primul rand m-am culcat cu nevasta-mea. al doilea?
– ti-ai salutat familia!
– Gresit! M-am clucat a doua oara cu nevasta-mea. Si al treilea?
– te-ai culcat a treia oara cu nevasta-ta!
– Gresit! in al treilea rand mi-am scos schiurile din picioare. -
Bula la ginecolog
Bula se duce la ginecolog.
Domn’ Doctor am probleme de erectie.
– Va tineti de penis cand faceti pipi?
– Nu, de nas! -
Bula cu 10 la muzica
Bula suparat ajunge acasa:
– Tata am luat un 4 la matematica! Bang, bang, ii da tata-sau doua palme.
A doua zi iar:
– Tata am luat un 4 la fizica! Bang 2 palme din nou.
A treia zi:
– Tata am luat un 10 la muzica! Bang inca doua palme.
– Ba tata, dar am luat un 10.
– Dupa ce ca nu inveti, iti mai arde si de cantat, nenorocitule -
Bula la lansarea zmeului
Se intalneste Bula cu un prieten.
Bula il intreaba:
– Ce faci maine?
– Pai merg cu fiul meu sa lansam un zmeu. Dar tu?
– Ceva asemanator. Facem o excursie la munte cu soacra-mea… -
Bula cu copil
A doua zi, dupa ce maica-sa ii facuse un fratior, Bula se lauda la colegii de scoala:
– Eu sunt tatal copilului.
– Cum asa?
– Pai eu i-am gaurit prezervativul lui tata. -
Bula in armata
Bula in armata.
– Bula, ce este patria?
– Nu stiu.
– Esti prost.
– Vasile, ce este patria?
– Patria este mama mea.
– Corect.
– Bula, ce este patria?
– Patria este mama lui Vasile.
– Idiotule, patria este si mama ta, ai inteles?
– Inteles.
– Ce ai inteles?
– Ca sunt frate cu Vasile -
Bula se duce la doctor si i se plinge
Bula se duce la doctor si i se plinge:
– Doctore, sunt homosexual.
– Vai de mine… Si eu nici macar nu m-am pieptanat! -
Profesoara le vorbeste copiilor despre SIDA
Profesoara le vorbeste copiilor despre SIDA:
-Stiti sida se poate lua prin contact el-ea, ea-ea, el-el.
In spatele clasei Bula ridica mana.
-Ce e Bula? intreaba profesoara.
-Vroiam sa stiu daca este vreun pericol la contactul EU-EU -
La scoala doamna invatatoare a observat ca Bula incepuse sa lipseasca
La scoala doamna invatatoare a observat ca Bula incepuse sa lipseasca.
Cand se intoarce Bula, invatatoarea il intreaba:
– Bula, ce s-a intamplat?
– A calcat-o pe mama buldozerul.
Aceleasi scuze le are si in urmatoarele 2 saptamani, ca l-a calcat buldozerul pe tata si pe sora.
Dar intr-o zi invatatoarea il intreaba pe Bula:
– Tu ce faci toata ziua mai, Bula?
– Ma plimb cu buldozerul… -
La scoala pe vremea ‘impuscatului’
La scoala pe vremea ‘impuscatului’ vine inspectie si printre altele inspectorul intreaba pe copii ce si-au pus de mancare, asa tu Ionel ce ti-ai pus de mancare?
-Snitel raspunde baiatul.
-Si ieri ce-ai avut?
-Tot snitel.
-Si maine?
-Tot snitel.
-Pai cum asa??
-Pai sa vedeti ca tata lucreaza la macelarie.
-Si tu Georgel ce ai de mancare?
-Pulpe de pui pane tovarasu’ inspector.
-Si ieri?
-Tot pulpe.
-Si maine?
-Tot pulpe.
-Ma da de unde atatea pulpe?
-Aaa..pai stiti mama lucreaza la restaurant.
Vine randul lui Bula.
-Elev Bula ce ai de mancare azi?
-Varza raspunde Bula sec.
-Si ieri ce-ai avut?
-Tot varza.
-Si maine tot varza?
-Nu, maine varza cu carne.
-Cum asa??
-Pai l-am auzit io pe tata aseara cand i-o zis lu’ mama ca daca mai face si maine isi baga p**a in ea de varza. -
Bula merge la doctor, spunand ca-l doare un picior
Bula merge la doctor, spunand ca-l doare un picior.
Doctorul il examineaza, si pune verdictul:
– Domnule Bula, ne pare rau dar trebuie sa va taiem piciorul.
Resemnat, Bula merge la operatie.
Se trezeste din anestezie inconjurat de o multime de medici, asistente cu fetele zambitoare.
Intreaba timid:
– Cum a fost?
– Stiti, spune doctorul, avem doua vesti, una buna si una rea.
– Spuneti-o pe cea rea, zice Bula.
– Stiti, dintr-o regretabila eroare medicala v-am taiat piciorul bun…
– VA OMOOR!!! Striga Bula.
– Stati linistit, spune medicul, avem si o veste buna, piciorul bolnav se vindeca! -
Bula la doctor
Bulă aşteaptă ca doctorul să iasă din operaţie şi să îi spună cum se simte soţia lui, care suferise un grav accident de masină. Doctorul iese şi e întrebat de către Bulă:
-Domnule doctor, cum se simte soţia mea?
-Păi, ştiţi, nu o să mai poată merge, o să trebuiască să cumpăraţi un scaun cu rotile, ca să o duceţi peste tot.
-Vai de capul meu, dom’ doctor! se vaită Bulă.
-Asta nu e tot, continuă doctorul, nu se poate hrăni singură, va trebui să o hrăniţi ca pe un bebeluş.
-Dom’ doctor, dar e grav, zice Bulă alb la faţă.
-Staţi, că mai e. Îşi va face nevoile pe ea, va trebui să facă la oliţă, să o spălaţi.
-Aoleu, dom’ doctor, ce o să ma fac?
-Staţi liniştit, că am glumit, zice doctorul. Soţia dumneavoastră a murit..