-
Merge Bula la oficiul postal
Merge Bula la oficiul postal cu o scrisoare pentru strainatate. „Par avion?”, intreaba functionara. Bula se uita la ea: „Nu pareti”.
-
Bula invata niste prostii
Bula invata niste prostii si il intreaba pe taicasu: tata ce inseamna pula.
Tata ii rasp. ca insemna casa.
Da ce inseamna pi*a.Tata ii rasp ca inseamna sufragerie.Dar dracu ce inseamna.Tata spune ca bani. si vin niste musafiri la ei si spune bula: poftisti in pula a mea. Bula da unde ii taicatu in pizda numara dracii -
Bula era vecin cu Strula
Bula era vecin cu Strula si auzea mereu zgomot deasupra.
– Strula ce faci acolo?
– Ma mut!
A 2-a seara:
– Ce faci Strula?
– Ma mut!
A 3-a zi Bula se intalneste cu Strula:
– Ce faci ma, nu te-ai mai mutat?
– Ba da, ma.
– Si acum unde te duci?
– La marmacie! -
Bula o placea de multa vreme pe o tipa
Bula o placea de multa vreme pe o tipa de la el de la servciu, dar timid cum era, nu prea indraznea sa o invite in oras.
In cele din urma, Bula isi ia inima in dinti si merge la ea:
-Domnisoara, pot sa va invit la o cafea?
-Puteti domnule, insa am sa va rog sa nu fumati in pat ! -
Vine Bula suparat dupa intalnire
Vine Bula suparat dupa intalnire.
Taicasu’ ii zice:
T:Ce ai Bulica,te-a parasit prietena?Nu i-ai spus cum te-am invatat?”Iubito,cand te vad ,mi se opreste timpul in loc..”
B:Oups..am gresit formularea..!!Eu i-am spus..”Ai o fata de mi se opreste ceasul..” -
Bula statea intr-un parc si plangea
Intr-o zi Bula statea intr-un parc si plangea. Un om vazandu-l i s-a facut mila si la intrebat ce a patit:
-A murit bunica!!!!
-Vai, cum as” zice omul
-A calcat-o tranvaiul pe deget.
-Pai si ce a murit din cauza asta?
-Da..ca avea degetul in nas!! -
Bula in China se ia la bataie cu un ninja
Bula in China se ia la bataie cu un ninja.
Se bat ei ce se bat si se hotarasc sa dea fiecare cate o lovitura.
Care da mai tare e mai bun.
„Bang” ninja una in gura lui Bula
– Doarme 2 zile.
Se trezeste Bula:
– Ce a fost asta mah?
– „Cheia dragonului”
Dupa aia Bula „bang” una in gura.
Se trezeste ninja peste 2 saptamani.
– Ce-a fost asta mah ?
– Cheia franceza. -
Vreau o poza
Bula se apropie de o colega de clasa si ii spune:
– Imi dai te rog o poza de a ta?
– Da ce nu poti sa dormi fara mine?
– Vreau sa io arat mamei mele pentru ai demonstra ca exista extraterestri. -
Vine Bula de la scoala
Vine Bula de la scoala si i se plange mamei:
– Mama, copiii de la scoala, sa stii ca imi spun ca am capul mare.
– Nu-i lua in seama pe rautaciosii aia, mai bine du-te pana la piata si cumpara-mi 2 kile de cartofi, 2 kile de ceapa…
– Bine, da-mi sacosa!
– Ei, mai caut acum sacosa… Adu-le in Sapca -
Bula vroia sa se urce in avion cu un pui de gaina
Bula vroia sa se urce in avion cu un pui de gaina, mic, galben si piuitor, ca sa il aduca cadou lui Bulisor.
– Domnule, zise stewardesa, nu e voie cu animale in avion!
Se intoarse Bula in aeroport, se duse la WC, puse puisorul in chiloti si urca liber in avion. Locul lui era langa o calugarita tanara si frumoasa. La un moment dat, Bula adoarme si, in timp ce visa, puisorul iese din chilotii lui, scoate capul prin slitul pantalonilor si incepu sa piuie. Calugarita, speriata, incepu sa-l zgaltaie pe Bula:
– Scoala, domnule, scoala repede!!
Speriat, Bula tresarii, uitandu-se in toate directiile:
– Ce e, unde, ce… ce s-a-ntamplat!!????
Zise calugarita:
– Domule, nu am deloc experienta in problemele astea, dar am impresia ca vi s-a spart un ou… -
Un leu
Intr-o zi Bula nu avea nici un ban si se gandi el cum sa fac rost de bani…
S-a dus intr-un cazinou si ii strange pe toti in jurul lui si le spune ca cine o sa ii raspunda la intrebare ii da un leu care nu stie baga la el in buzunar un leu
Intreaba Bula..
CINE STA PE MALUL SIRETULUI SI ROADE SARMA?
Stau astia se uita si nu stie nici unu, baga toti cate un leu la bula in buzunar dupa care ii spune lui Bula…
Si spune raspunsul, iar Bula zice…
– NU STIU BAG SI EU UN LEU -
Bula candideaza pentru postul de purtator de cuvant al presedintelui
Bula candideaza pentru postul de purtator de cuvant al presedintelui.
Dupa o saptamana primeste prin posta urmatorul raspuns:
– Acel C.V. pe care ni l-ati trimis este plin de exagerari, distorsiuni, jumatati de adevar si minciuni.
Puteti sa incepeti de luni. -
Bula la Moscova
Bula a fost invitat de omologul sau sovietic, Bulaev.
Ajuns la Moscova, Bulaev, gazda buna, il plimba prin oras sa-i arate frumusetile, il duce si in garsoniera lui, ii arata telefonul, ceasul, televizorul, mobila…
Bula il intreaba cu ce se ocupa, ii raspunde ca e inginer constructor.
– Vezi podul acela peste raul Moscova? Ei bine, eu l-am construit!
Bula il invita si el la Slatina, la el acasa, Bulaev vine, Bula ii arata orasul, apoi il cheama acasa la el, ii arata vila in care locuieste, interfonul de la poarta, scara interioara, combina muzicala, calculatorul, etc.
– Dar tu cu ce te ocupi, mai Bula?
– Vezi raul acela?
– Da, raspunde Bulaev.
– Ei bine, acolo trebuia sa fie un pod… -
Bula se duce la magazin
Bula se duce la magazin sa cumpere mine care explodeaza si Strula le baga in WC si il intreaba pe Bula pe ce se caca? si el raspunde pe mine!!!!
-
Bula la spital
Bula la spital si sora lui Alinuta mama lor era pregatita sa mai nasca un coipil.mama lor era pe pat.bula si cu Alinuta mai vorbeau cu mama lor.
Dedodata veni doctorii iau scos pe Bula si pe Alinuta afara din camera.
A inceput operatia, doctorii nu isi dadeau seama ca copii femeii auzeau tot ce se intampla acolo asa ca ei ascultau cu ureche.
Mama lor tipa si doctorul mihai i-a spus „impinge!” iar Bula avea nevoie la baie si impingea si el si a iesit copilasul iar lu Bula si lui. -
Bula devine major
Bula se pregateste de majorat…
– Tata! In seara asta am majoratul la liceu. Daca o sa vin beat si o sa fac scandal te rog sa ma ierti si sa nu ma bati pt ca e o seara speciala.
-Bine fiule. Pleaca Bula la majorat, iar a doua zi se trezeste cu vanatai peste tot.
– Tata mi-ai promis ca nu o sa ma bati.
– Stiu fiule. Cand ai venit si ai spart usa pentru ca nu nimereai cheia in gaura n-am zis nimic.
Apoi cand ai intrat in sufragerie si ai aruncat televizorul pe geam pt ca nu puteai nimeri butoanele telecomenzii m-am calmat iar.
Cand ai intrat la noi in camera, pe mine m-ai facut betiv iar pe ma-ta curva si iar am inchis ochii.
Dar cand te-ai cacat in mijlocul camerei, ai infipt bete de chibrit in el si ai zis ca ariciul doarme cu noi la noapte n-am mai rezistat… -
Bula se duce la o ghicitoare
Bula se duce la o ghicitoare.
Aceasta ii spune ca va face lumii un rau imens. Bula speriat fuge spre casa.
Pe drum vede un copil pe sina de tranvai si un tramvai care venea spre el.
Bula il salveaza si il intraba pe copil cum il cheama.
Acesta raspunde:
– Adolf, Adolf Hitler -
Bula avea un trabant, iar prietenul sau Strula avea un Ferarri
Bula avea un trabant, iar prietenul sau Strula avea un Ferarri.
Intr-o zi, Bula ramane inpotmolit cu trabantul in noroi si-l cheama pe Strula sa-l tracteze.
Cand ajung pe autostrada, Strula ii zice lui Bula:
– Bula, cand merg prea tare sa claxonezi.
Pe autostrada, Strula uita de Bula si cu al sau Ferarri se ia la intrecere cu unul ce avea un Masserati.
Cuprins de betia vitezei, baga 130 de km/h, 140, 180, 220….
Speriat, Bula incepe sa claxoneze cat putea de mult, doar doar i-ar aminti de el.
A doua zi, pe prima pagina a ziarulelor, a aparut stirea de senzatie ca doua masini de mare viteza s-au luat la intrecere pe autostrada, iar un trabant claxona in spatele lor pentru a-i depasi! -
Bula, de ce plangi?
– Bula, de ce plangi? intreaba mama lui Bula.
– Pentru ca vecinul nu se joaca decat cu tine! -
Bula completeaza o fisa personala pentru angajare
Bula completeaza o fisa personala pentru angajare.
La data nasterii trece 15 august.
– In ce an? intreaba functionara de la oficiul fortelor de munca.
– In fiecare an! -
Bula era miliardar
Bula era miliardar, arata bine avea tot ce ii trebuia dar nu stia cum sa isi prinda o femeie era molau. Intr-o zi merge la un prieten de al lui care era plin de femei(dar nu avea bani sau sa arate bine era boschet)si il intreaba cum face de are atatea femei si sa ii explice si lui cum trebuie sa faca .
Asta ii zice :
– Ma Bula te duci si tu intr un club unde umbla multe gagici si acolo te uiti prin club si filezi,cand vezi un care iti place te iti la ea si daca se uita si ea la tine te duci la ea si o intrebi daca nu poti sa ii oferi ceva de baut o intrebi unde sta cu ce se ocupa etc.
Asta ii multumeste si pleaca iar in seara respectiva se duce intr un club.
Acolo vede o blonda beton, o priveste ea il priveste, la un moment dat se duce Bula la ea si ii zice:
– Daca nu va deranjez pot sa va ofer ceva de baut ?
– Da
– Si cu ce va ocupati?
– Sunt studenta in anul 3 la ASE
– Si unde locuiti?
– Pai…la camin
– Si…..
– Ma scuzi ca trebuie sa merg pana la toaleta?!?
– Da cum sa nu
– Revin imediat
acuma Bula era foarte incurcat nu mai staia ce sa ii zica la tipa iar aceasta revine de la toaleta si se pune la masa .?
Bula se gandeste si ii zice:
– Si…… Te-ai cacat ha??? -
Esti smecher?
Bula il intreaba pe strula:
– Esti smecher?
– Bineinteles!
– Atunci da-ti un cap in gura!!!! -
Bula si Bubulina se pregatesc sa mearga la iarba verde
Bula si Bubulina se pregatesc sa mearga la iarba verde.
– Ma duc sa aduc farfuriile pentru picnic,vice el,vrand sa se arate harnic.
– Sa nu te prind,sare Bubulina.cat esti tu de cascat ai putea sa le scapi pe jos si sa le spargi.adu,mai bine,copilul! -
Bula vine noaptea acasa
Bula vine noaptea acasa cu Strula si ii arata apartamentul:
– Incet sa nu o trezim pe nevasta-mea. Aici e bucataria, aici e baia, aici sufrageria si aici dormitorul. Cea din pat e nevasta-mea, iar cel de langa ea sunt eu. -
Stii ce semnifica o blonda vopsita bruneta?
Bula si Strula:
Bula: Stii ce semnifica o blonda vopsita bruneta?
Shtrula: Nu Bula zii tu!
Bula: inteligenta ascunsa. -
La restaurantul chinezesc
Bula se duce la restaurantul chinezesc si comanda un bol cu melci.
Ia primul melc, il suge si il mananca.
Ia al doilea melc, il suge si il mananca. Ia al treilea melc, il suge si nimic.
Suge, suge si nimic.
Se uita in cochilie si il vede pe melc proptit in cochilie, care ii zice:
– Suge! Suge! -
Casa Bula?
– Alo? Casa Bula?
– Doar Bula, casa a luat-o apele ieri. -
Prostii zic nu?
Bula intreaba pe fratele lui:
– Frate, tu ai vazut aseara emisiunea Prostii zic nu?
– Nu! -
Bula era student la Facultatea de Medicina
Bula era student la Facultatea de Medicina.
Sesiune de examene.
Profesorul si asistentul au luat diverse organe de la un cadavru si le-au pus intr-un sac negru. Studentii trebuiau sa intre in sala, sa bage mina in sac, sa palpeze un organ, sa recunoasca organul numai prin palpare, sa spuna ce organ este, sa-l scoata din sac si sa prezinte tot ce au invatat despre organul respectiv.
Maricica intra, baga mina in sac si spune: Rinichi!
il scoate, intr-adevar un rinichi, se apuca si spune tot ce stie despre el.
Intra Gigel. Baga mina in sac, palpeaza si spune: Ficat!
il scoate, intr-adevar un ficat, se apuca si spune tot ce stie despre el.
Faza se repeta cu mai multi studenti.
Intra Bula. Baga mina in sac, palpeaza si spune: Lebar!
Profesorul, cu un aer superior, se uita zimbind la asistent si ii cere lui Bula sa mai palpeze o data. Bula se conformeaza, cu acelasi verdict: Lebar!
Profesorul, cu acelasi aer superior, se uita din nou zimbind la asistent si ii cere lui Bula sa mai palpeze o data. Scena se repeta de cateva ori. Bula e constant in verdict, motiv pentru care profesorul ii cere sa scoata organul din sac. Stupoare. Bula avea dreptate: un lebar.
Profesorul:
– Domnule asistent, atunci oare ce am mancat noi in pauza de prinz? -
Eu nu vreau sa cresc copii!
Ia profa lui Bula un bilet si ii zice:
– Bula, da-i biletul asta tatalui tau dar te rog sa nu te uiti inauntru.
Pe drum, Bula curios se uita in bilet in care scria:
Ioane ne intalnim la copac.
Ii da biletul lui taicasu si dupa aia Bula se duce la copac si sta catarat in el
Cand s-au intalnit, taicasu lu Bula cu profesoara ii zice:
– Ioane sti ca noi doi vom avea un copil si cu ajutorul celui de sus il vom creste.
Dar Bula de sus:
– Baaaaaa, eu nu vreau sa cresc copii!